• Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
Ders Kayıtları Hakkında
17.09.2019

Ders Kayıtları Hakkında

 

 

2019-2020 Güz Yarıyılı ders kayıtları 19-20 Eylül 2019 tarihleri arasında https://ogubs1.ogu.edu.tr/giris.aspx  adresi üzerinden yapılacaktır.

Güz Yarıyılı dersleri 23 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. 

25-27 Eylül tarihleri ise EKLE-SİL günleri olarak planlanmıştır. 

 

Danışman Listeleri:

 

Sınıf

Danışman Adı

1. Sınıflar

 

Dr.Öğr.Üy. İlknur YÜKSEL

 

2. Sınıflar

Araş. Gör. Banu Çiçek BAŞARAN

 

3. Sınıflar

Dr.Öğr.Üy. Işıl ÖTEYAKA

 

4. Sınıflar

Dr.Öğr.Üy. Ümit Özkanal

 

 

NOT:

  1. Ders kaydı için 1 ve 2 . sınıf öğrencileri yeni programdaki derslere tabiilerdir.
  2. Aynı isimli ders seçimi yaparken danışmanlarınızın yönlendirdiği dersleri almanız gerekmektedir.
  3. Yeni programdaki öğrenciler Duyurular kısmında alınması gerektiği söylenen dersleri almakla yükümlüdürler ( Ders isminde 1, 2 şeklinde rakamlar olan dersleri alabilirler (Roma rakamı olmayan dersler). Eski programa tabii öğrenciler ise ders adında I, II gibi Roma rakamı olan dersleri alabilirler.)
  4. Kayıt esnasında sistemdeki uyarıları dikkate alınız. Uyarılar dikkate alınmazsa danışmanlar kaydınızı düzeltemezler.

 

 

Daha detaylı bilgi için

http://oidb.ogu.edu.tr/Duyuru/Detay/4164/2019-2020-guz-yariyili-ders-kayitlari-hakkinda-duyuru?fbclid=IwAR126AjIdlQYBDhMkKf_3jzniepmhBhR5xkTU0nhAfePo2HujSimS3aNsxQ

adresini ziyaret ediniz. 

 

3. ve 4. Sınıfların Dikkatine
19.09.2019

 

3. ve 4. Sınıfların Dikkatine

3. Sınıfların dikkatine:

 

1. 3. sınıflar eski programa devam eden öğrencilerdir. Yeni program 2. Sınıflar için açılan seçmeli derslere onlar da kaydolabilirler.

 

2. 171817006 Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi I (AİİT I )dersiyle, yeni programda açılan 171011007 AİTT1 dersinin eşdeğerliği bulunuyor, ve bu derslerden kalan öğrencilerin Dekanlık 1. Öğretim altında açılan 171011007 AİİT 1 dersini almaları gerekiyor.

 

3. 171813007 Türkçe I Yazılı Anlatım dersinin de aynı şekilde, yeni programda açılan 171011009 Türk Dili 1  dersiyle eşdeğerliği bulunuyor, ve bu dersten kalan öğrencilerin Dekanlık 1. Öğretim altında açılan 171011009 Türk Dili 1  dersini almaları gerekiyor.

 

 

4.Sınıfların dikkatine:

 

 

1. 4.  sınıflar da eski programdan devam edecekler.

 

 

2. Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi I dersini, yeni programda açılan dersten alacaklar. 171817006 AİİT I dersi ve 171011007 AİTT1 dersinin eşdeğerliği bulunuyor. 4. sınıfların Dekanlık 1. Öğretim altında açılan 171011007 AİİT 1 dersini almaları gerekiyor. Dersin B, D ve E şubeleri 4. sınıfların programı için uygun.  Bu üç şubeden herhangi birinde derse kaydolabilirler.

 

3. Diğer bir husus Rehberlik dersi ile ilgili. 4. sınıflar bu dersi 171417119 kodu ile Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden alacaklar. 

 

 

1. Sınıflar için Kayıt Yönergesi
17.09.2019

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

2019-2020 Güz Dönemi

 

 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ 1. Sınıf Öğrencilerinin Alması Gereken Dersler ve Şubeleri

 

Öğrenci bilgi sisteminden ders seçimi yaparken, İngilizce Öğretmenliği 1. sınıf öğrencilerinin almaları gereken dersler şunlardır;

İngilizce Öğretmenliği Bölümü dersleri altında (1. sınıf kısmında)

 

171811011

LISTENING&PRONUNCIATION 1 (Dinleme ve Sesletim Becerileri 1)

171811012

ORAL COMMUNICATION SKILLS 1 (Sözlü İletişim Becerileri 1)

171811009

READING SKILLS 1 (Okuma Becerileri 1)

171811010

WRITING SKILLS 1 (Yazma Becerileri 1)

 

Dekanlık I. Öğretim dersleri altında (1. sınıf kısmında)

171011005

Eğitime Giriş (E Şubesi )

171011006

Eğitim Sosyolojisi (D Şubesi )

171011007

AİTT 1 – (A Şubesi )

171011009

Türk Dili 1-(F Şubesi )

171011008

Yabancı Dil 1- (B (Almanca) Şubesi )

171011008

Yabancı Dil 1- (E (Almanca) Şubesi )

171011008

Yabancı Dil 1- (C (Fransızca) Şubesi )

171011008

Yabancı Dil 1- (D (Fransızca) Şubesi )

171011008

Bilişim Teknolojileri- (H Şubesi )

 

2. Sınıflar için Kayıt Yönergesi
17.09.2019

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

2019-2020 Güz Dönemi

 

2. SINIF

 

Alınacak Dersler

 

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından verilen dersler:

 

Ders Kodu

Dersin Adı

Şube

Ders Saati

Ders Yeri

Öğretim Elemanı

 

MB Seçmeli 1

 

 

 

 

 

GK Seçmeli 1

 

 

 

 

171012009

Öğretim Teknolojileri

C

Salı 15:00-17:00

 

Arş. Gör. Dr. Zeynep AKIN DEMİRCAN

171013001

Öğretim İlke ve Yöntemleri

E

Çarşamba 10:00-12:00

 

Araş. Gör. Dr. Tuğba İNCİ

 

 

 

İngilizce Öğretmenliği Bölümü tarafından verilen dersler:

 

Ders Kodu

Dersin Adı

Şube

Ders Saati

Ders Yeri

Öğretim Elemanı

171813008

İngilizce Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları

A

 

B

Pazartesi 09:00-10:00

 

Pazartesi 09:00-10:00

Turizm D-15

 

Turizm D-16

Dr. Öğr. Üyesi Ümit ÖZKANAL

 

Dr. Öğr. Üyesi Işıl YALÇIN

171813009

İngiliz Edebiyatı 1

A

 

B

Cuma 14:00-16:00

 

Perşembe 13:00-15:00

A-15

 

A-21

Dr. Öğr. Üyesi Işıl ÖTEYAKA

 

Dr. Öğr. Üyesi Işıl ÖTEYAKA

171813010

Dilbilimi 1

A

 

B

Pazartesi 13:00-15:00

 

Perşembe 13:00-15:00

Turizm D-15

 

Turizm D-16

Dr. Öğr. Üyesi Işıl YALÇIN

 

Dr. Öğr. Üyesi Işıl YALÇIN

171813011

Eleştirel Okuma ve Yazma

A

 

B

Çarşamba 09:00-11:00

 

Perşembe 10:00-12:00

A-24

 

Turizm D-15

Ebru ARMAN

 

Ebru ARMAN

171813012

AE Seçmeli 1: Dünya İngilizceleri ve Kültür

-

Cuma 09:00-10:00

A-1

Öğr. Gör. Muhammed Özgür YAŞAR

171813013

AE Seçmeli 1: Dil ve Toplum

-

Salı 10:00-12:00

A-12

Öğr. Gör. Muhammed Özgür YAŞAR

 

 

*AE Seçmeli 1 ders grubundan YALNIZCA 1 tane ders alınması gerekmektedir.